AKCESORIA ASEKURACYJNE
Mankiety uszczelniające
Specjalistyczne mankiety uszczelniające przeznaczone do różnych rodzajów podłoży
Opis:
W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór specjalistycznych mankietów uszczelniających przeznaczonych do różnych rodzajów podłoży. Proponowane przez nas kołnierze oraz mankiety uszczelniające wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na skrajne wahania temperatur oraz promieniowanie UV. Prawidłowe zastosowanie mankietu w miejscu przejścia słupka asekuracyjnego przez dach daje 100% gwarancję szczelności. W swojej ofercie posiadamy mankiety przeznaczone do pokryć bitumicznych, pokryć wykonanych z membrany PVC, PP i PE oraz mankiety o zastosowaniu uniwersalnym, dające możliwość przyklejania do różnych podłoży. Nasi specjaliści dobierają odpowiednie uszczelnienia pod dany system asekuracyjny.
Przykłady zastosowań:
Oznakowanie ostrzegawcze
System tabliczek oraz naklejek ostrzegawczych
Opis:
Zastosowanie systemów ostrzegawczych znajduje swoje uzasadnienie w miejscach takich jak:
- Oznakowanie świetlików dachowych informujące o ryzyku wpadnięcia do wewnątrz hali (statystycznie jest to najczęstsza przyczyna upadków z wysokości podczas pracy na dachach płaskich. Pracownicy, podczas wykonywania prac serwisowych, prac dekarskich bądź prac związanych z odśnieżaniem dachu, nie mają świadomości, że większość świetlików wykonana jest z kruchego poliwęglanu, który kruszy się pod naporem ciała człowieka).
- Oznakowanie strefy niebezpiecznej przy krawędzi (jako strefę niebezpieczną zagrożoną upadkiem z wysokości uważa się przestrzeń do 2 metrów od krawędzi przy założeniu oczywiście, że różnica poziomów jest większa niż 1 metr – zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi pracy na wysokości). Znajdują tutaj zastosowanie systemy stalowych tabliczek, które mogą być zainstalowane na wszelkiego rodzaju maszynach, linie ostrzegawcze namalowane na pokryciu dachowym specjalną farbą fluorescencyjną oraz systemy słupków połączonych łańcuchami do wygradzania miejsc niebezpiecznych.
- Tabliczki informujące o nakazie stosowania środków ochrony indywidualnej (tego typu oznakowanie powinno być umieszczone zawsze w widocznym miejscu przed wejściem do strefy zagrożonej upadkiem, np. przy drabinie elewacyjnej, przed wejściem z klatki na dach itp.).
- Tyczki fluorescencyjne oraz chorągiewki sygnałowe informujące o znajdowaniu się słupków asekuracyjnych ukrytych pod warstwą śniegu (zastosowanie tego typu oznakowania znacznie ułatwia lokalizację punktów asekuracyjnych po obfitych opadach śniegu).
„Ochrona przed upadkiem z wysokości zaczyna się w głowie” – oznacza to, że za pomocą odpowiedniego oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych możemy z dużym powodzeniem zapobiec wielu wypadkom.
Przykłady zastosowań:
Szafki SOI
Przechowywanie osobistego wyposażenia ochronnego przed upadkiem
Opis:
Bezpośrednie światło słoneczne, wilgoć lub skręcone pasy mogą uszkodzić osobiste wyposażenie ochronne przed upadkiem i spowodować przedwczesne starzenie się. Metalowe szafki można zainstalować bezpośrednio na ścianie tak, aby dostęp do środków ochrony indywidualnej był zawsze łatwo dostępny. W naszej ofercie posiadamy szafki o różnych gabarytach dostosowane najczęściej do ilości przechowywanych w nich ŚOI (środki ochrony indywidualnej).
Przykłady zastosowań:
Uchwyty do drabin przystawnych
Skuteczne zabezpieczenia przed przewróceniem się drabiny
Opis:
Według statystyk DGUV najczęstszymi upadkami z wysokości są wypadki drabinowe. Niemieccy ubezpieczyciele odnotowali 26 tysięcy takich wypadków w samym 2012 roku. Możesz niezawodnie zabezpieczyć wejście w zaledwie kilku prostych krokach za pomocą odpowiednio dobranych uchwytów drabinowych.
Prosimy o kontakt z naszym biurem w celu doboru odpowiedniego rozwiązania.
Przykłady zastosowań:
Urządzenia do instalowania liny roboczej
Jak dotrzeć do urządzeń zabezpieczających przed upadkiem zawieszonych nad głową?
Opis:
W sytuacji, kiedy system asekuracyjny zainstalowany jest nad głową użytkownika poza jego zasięgiem, należy zastosować rozwiązanie, które pozwoli w bezpieczny sposób połączyć się z systemem asekuracyjnym. Bardzo funkcjonalne i najczęściej stosowane rozwiązanie, w przypadku urządzeń samohamownych zawieszonych nad głową, polega na zainstalowaniu na stałe cienkiej linki pomocniczej, za pomocą której w wygodny sposób przyciągamy do siebie punkt wpięcia urządzenia samohamownego. Po zakończonej pracy, za pomocą kontrolowanego puszczania tej samej linki, urządzenie samoczynnie zwija się i wraca do pozycji spoczynkowej. Koniec linki pomocniczej, służącej do przyciągania asekuracji, najwygodniej jest przypiąć do specjalnego haczyka na ścianie, barierce bądź innej konstrukcji tak, aby zawsze pozostawała w zasięgu użytkownika. Bywają sytuacje, kiedy wisząca na stałe linka mogłaby przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu danego stanowiska pracy. Odpowiedzią na zaistniałą sytuację mogą być specjalne tyczki teleskopowe, za pomocą których jesteśmy w stanie przyciągnąć do siebie punkt wpięcia urządzenia samohamownego. Tyczki teleskopowe wyposażone mogą być w różnego rodzaju haki i głowice, umożliwiające nie tylko przyciąganie punktu wpięcia urządzeń samohamownych, ale również instalację środków ochrony indywidualnej (ŚOI). W zakresie projektowanych oraz instalowanych przez nas systemów asekuracji dobieramy odpowiednie rozwiązanie, które najlepiej spełnia wymagania użytkownika.
Przykłady zastosowań:
Uziemienie systemu asekuracji
System podłączenia do instalacji odgromowej
Opis:
Aby zapobiec poważnym uderzeniom pioruna, dachy są często wyposażone w systemy ochrony odgromowej. Jeśli linowy system asekuracyjny jest zainstalowany na dachu w celu ochrony przed upadkiem, zaleca się podłączenie go do piorunochronu.
Instalacja zacisku odgromowego jest bardzo prosta i jest przeprowadzana w taki sposób, aby nie wpływała na prawidłowe funkcjonowanie systemu asekuracyjnego. System może być stosowany zarówno na płaskim dachu, jak i na dachu spadzistym.