LINOWE SYSTEMY ASEKURACJI

TIGA SAFE SEIL SYSTEM
Linowy system asekuracji do różnych zastosowań
Opis systemu:
System składa się z punktów lub słupków kotwiczących – dobieranych odpowiednio do danego podłoża, do którego ma zostać zainstalowany – oraz liny ze stali nierdzewnej o średnicy 8 mm. System wyposażony jest w specjalistyczny napinacz, umożliwiający stały naciąg liny asekuracyjnej, absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku, oraz tabliczkę specyfikacyjną, zawierającą niezbędne normy oraz informacje dotyczące danej instalacji. Dzięki zastosowaniu stalowej elastycznej linii życia oraz specjalnych uchwytów przejściowych, system można z powodzeniem poprowadzić tak, aby pokonywał zakręty, narożniki i przeszkody w zakresie od 0 do 180 stopni. Rozstaw pomiędzy pośrednimi słupkami kotwiczenia systemu może wynosić max. 15 m. System został przetestowany przez jednostkę certyfikującą DEKRA zgodnie z normą DIN EN 795 typ C. Wszystkie elementy systemu wykonane są z odpornej na warunki atmosferyczne wysokogatunkowej stali nierdzewnej.
Zastosowanie:
Szeroki zakres uchwytów oraz punktów kotwiczenia umożliwia instalację systemu do różnych podłoży. TIGA SAFE SEIL SYSTEM to wszechstronne rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się na dachach płaskich oraz stromych, na ścianach bądź słupach wzdłuż ciągów komunikacyjnych (suwnice, pomosty techniczne, regały magazynowe itp.) oraz może także zostać zainstalowany nad głową użytkownika – w celu asekuracji – podczas pracy na dachach cystern czy wagonów.
Użytkowanie:
System umożliwia pracę 3 osób jednocześnie na każdym odcinku liny. TIGA SAFE SEIL SYSTEM występuje w wersji przejezdnej – wyposażonej w specjalny wózek asekuracyjny – oraz w wersji nieprzejezdnej – do użytkowania z podwójną lonżą typu „Y”. Wersja przejezdna systemu charakteryzuje się tym, iż użytkownik bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna, połączona z szelkami asekuracyjnymi, wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez słupki pośrednie. Użytkownik, podczas przemieszczania się, przez cały czas jest asekurowany. Wersja nieprzejezdna charakteryzuje się tym, iż użytkownik połączony jest z systemem za pośrednictwem szelek bezpieczeństwa, absorbera energii i lonży z dwiema linkami asekuracyjnymi (lonża typu „Y”). Użytkownik, w momencie dojścia do punktu pośredniego, przepina lonżę za punkt tak, aby umożliwić sobie dalsze przemieszczanie się wzdłuż systemu. W celu uzyskania ciągłości asekuracji należy pamiętać, aby w momencie przepięcia lonży poza kolejny punkt pośredni druga linka asekuracyjna cały czas była wpięta w system.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:



























- Zgodność z normą DIN EN 795, typ C
- System zabezpiecza 3 osoby jednocześnie na każdym odcinku liny.

TWISTFIX LIFE LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej przeznaczony do dachów z istniejącym dociepleniem
Opis systemu:
System linii życia TWISTFIX LIFE LINE SYSTEM instalowany jest bezpośrednio na warstwie izolacyjnej pokrycia dachowego. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych długich kotew bezpośrednio przez warstwy izolacyjne. W zależności od grubości izolacji oraz rodzaju konstrukcji nośnej dobierane są odpowiednie kotwy montażowe. Instalacja systemu odbywa się bez konieczności destrukcyjnego otwierania pokrycia dachowego, tak jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnych słupków z dospawaną podstawą wsporczą. Systemowe kotwy instalacyjne umożliwiają montaż systemu do konstrukcji takich jak: strop betonowy, blacha trapezowa, płyty korytkowe, płyty kanałowe, a także pokrycia z konstrukcją drewnianą lub wykonane z płyt OSB. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 30 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 15 metrów. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b.
Zastosowanie:
System stosowany jest do zabezpieczania dachów z istniejącym już dociepleniem. System może być wykorzystywany w strefach zagrożonych wybuchem (zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34/UE).
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 15 m). System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:






































- Zgodność z normą DIN EN 795, typ C
- System zabezpiecza 3 osoby jednocześnie na każdym odcinku liny.

TWISTFIX EVO LIFE LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej przeznaczony do dachów z istniejącym dociepleniem
Opis systemu:
System linii życia TWISTFIX EVO LIFE LINE SYSTEM instalowany jest bezpośrednio na warstwie izolacyjnej pokrycia dachowego. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych długich kotew bezpośrednio przez warstwy izolacyjne. W zależności od grubości izolacji oraz rodzaju konstrukcji nośnej dobierane są odpowiednie kotwy montażowe. Instalacja systemu odbywa się bez konieczności destrukcyjnego otwierania pokrycia dachowego, tak jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnych słupków z dospawaną podstawą wsporczą. Systemowe kotwy instalacyjne umożliwiają montaż systemu do konstrukcji takich jak: strop betonowy, blacha trapezowa, płyty korytkowe, płyty kanałowe, a także pokrycia z konstrukcją drewnianą lub wykonane z płyt OSB. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 20 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 15 m. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b.
Zastosowanie:
System stosowany jest do zabezpieczania dachów z istniejącym już dociepleniem. System może być wykorzystywany w strefach zagrożonych wybuchem (zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34/UE).
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik, bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny, ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 15 m). System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:
















- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Przystosowany do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem (Zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34 / UE.)
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

SPINFIX LIFE LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej instalowany do blachy
Opis systemu:
System linii życia SPINFIX LIFE LINE SYSTEM instalowany jest bezpośrednio na blaszanym pokryciu dachowym lub na blaszanej elewacji. Montaż odbywa się za pomocą 6 sztuk wzmacnianych nitów z łbem grzybkowym o wytrzymałości na rozciąganie 2060 N. Grubość blachy stalowej, do której ma być zainstalowany system, to min. 0,42 mm oraz – w przypadku blachy aluminiowej – min. 0,7 mm. Specjalna taśma butylowa, znajdująca się na podstawie słupka, w połączeniu z nitami typu bulb-tite z pierścieniem EPDM zapewniają doskonałą wodoodporność otworów. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 12 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 10 m. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b. System został przetestowany i jest certyfikowany przez DEKRA EXAM GmbH zgodnie z normą EN-795:2012 typ A i TS-16415:2013. System został dopuszczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z ATEX (wytyczne 2014/34/UE).
Zastosowanie:
System najczęściej instalowany jest na dachach wykonanych z blachy trapezowej lub z blachodachówki. SPINFIX LIFE LINE SYSTEM z powodzeniem może być również instalowany do blaszanych płyt warstwowych zarówno na dachach, jak i elewacjach.
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 10 m). System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:























- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.
- Możliwość montażu do bardzo cienkich blach stalowych minimum 0,42 mm.

STELLFIX LIFE LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej instalowany do blachy
Opis systemu:
System linii życia STELLFIX LIFE LINE SYSTEM instalowany jest bezpośrednio na blaszanym pokryciu dachowym lub na blaszanej elewacji. Montaż odbywa się za pomocą 16 sztuk wzmacnianych nitów z łbem grzybkowym o wytrzymałości na rozciąganie 2060 N. Grubość blachy stalowej, do której ma być zainstalowany system, to min. 0,42 mm oraz – w przypadku blachy aluminiowej – min. 0,7 mm. Specjalna taśma butylowa, znajdująca się na podstawie słupka, w połączeniu z nitami typu bulb-tite z pierścieniem EPDM zapewniają doskonałą wodoodporność otworów. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 12 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 10 m. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b. System został przetestowany i jest certyfikowany przez DEKRA EXAM GmbH zgodnie z normą EN-795:2012 typ A i TS-16415:2013. System został dopuszczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z ATEX (wytyczne 2014/34/UE).
Zastosowanie:
System najczęściej instalowany jest na dachach wykonanych z blachy trapezowej lub z blachodachówki. STELLFIX LIFE LINE SYSTEM z powodzeniem może być również instalowany do blaszanych płyt warstwowych – zarówno na dachach, jak i elewacjach.
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik, bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny, ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 10 m). System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:





















- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.
- Możliwość montażu do bardzo cienkich blach stalowych minimum 0,42 mm.

SEAMFIX LIFE LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej do dachów na rąbek stojący
Opis systemu:
System linii życia SEAMFIX LIFE LINE SYSTEM instalowany jest na szczytach rąbka stojącego za pomocą specjalnych bloków zaciskowych S-5! Bloki zaciskowe dobierane są odpowiednio do danego pokrycia dachowego, a specjalna konstrukcja słupków umożliwia regulację rozstawu montażowego w zakresie od 260 do 660 mm. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 15 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 10 m. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b. System został przetestowany i jest certyfikowany przez DEKRA EXAM GmbH zgodnie z normą EN-795:2012 typ A i TS-16415:2013. System został dopuszczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z ATEX (wytyczne 2014/34/UE). System, na specjalne zamówienie, może zostać pomalowany na dowolny kolor RAL.
Zastosowanie:
System instalowany jest na wszelkiego rodzaju dachach krytych blachą na rąbek stojący. Możliwość pomalowania systemu na dowolny kolor z palety RAL sprawia, że to rozwiązanie wybierane jest bardzo często podczas realizacji obiektów zabytkowych.
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik, bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny, ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 10 m) System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:




















- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Przystosowany do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem (Zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34 / UE.)
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.
- Kompatybilny z każdym rodzajem rąbka stojącego.

BODYFIX LIFE LINE SYSTEM
Niskoprofilowany, przejezdny poziomy system asekuracji linowej przeznaczony do dachów z istniejącym dociepleniem
Opis systemu:
System linii życia BODYFIX LIFE LINE SYSTEM instalowany jest bezpośrednio na warstwie izolacyjnej pokrycia dachowego. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych długich kotew bezpośrednio przez warstwy izolacyjne. W zależności od grubości izolacji oraz rodzaju konstrukcji nośnej dobierane są odpowiednie kotwy montażowe. Instalacja systemu odbywa się bez konieczności destrukcyjnego otwierania pokrycia dachowego, tak jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnych słupków z dospawaną podstawą wsporczą. Systemowe kotwy instalacyjne umożliwiają montaż systemu do konstrukcji takich jak: strop betonowy, blacha trapezowa, płyty korytkowe, płyty kanałowe, a także pokrycia z konstrukcją drewnianą lub wykonane z płyt OSB. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 12 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 10 m. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b.
Zastosowanie:
System stosowany jest do zabezpieczania dachów z istniejącym już dociepleniem. System może być wykorzystywany w strefach zagrożonych wybuchem (zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34/UE).
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik, bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny, ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 10 m). System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:













- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Przystosowany do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem (Zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34 / UE.)
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

TRAVELFIX OVERHEAD LINE SYSTEM
Linowy system asekuracji instalowany nad głową dopuszczony do stref zagrożonych wybuchem
Opis systemu:
System składa się z liny ze stali nierdzewnej grubości 8 mm, wyposażonej w specjalny absorber energii, oraz napiętej pomiędzy punktami kotwiczącymi. Celem absorbera energii jest pochłanianie i absorbowanie sił, mogących zadziałać na system w razie ewentualnego upadku użytkownika. Każdy odcinek systemu dodatkowo posiada specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz odpowiednią liczbę wózków i urządzeń samohamownych. Dzięki specjalnym regulowanym i wyginanym uchwytom przelotowym, system można poprowadzić również na zakrętach bez konieczności przerywania danego odcinka. Maksymalny rozstaw pomiędzy pośrednimi punktami kotwiczenia może wynosić max. 15 m. System został przetestowany i jest certyfikowany przez DEKRA EXAM GmbH zgodnie z normą EN-795:2012 typ C i TS-16415:2013. System został dopuszczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z ATEX (wytyczne 2014/34/UE).
Zastosowanie:
Linowy system asekuracji TRAVELFIX OVERHEAD LINE SYSTEM znajduje swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju zajezdniach: autobusów, tramwajów czy pociągów. Systemy podwieszone pod sufitem wykorzystywane są także podczas asekuracji na wszelkiego rodzaju maszynach przemysłowych, podczas pracy na dachach cystern czy w hangarach lotniczych.
Użytkowanie:
Użytkownik systemu, za pomocą specjalnej systemowej tyczki bądź linki pomocniczej (tzw. pilot), przyciąga linę/taśmę asekuracyjną z urządzenia samohamownego oraz wpina ją do tylnego punktu szelek asekuracyjnych. W momencie rozpoczęcia wspinaczki użytkownika lina/taśma urządzenia samohamownego zwija się automatycznie, dzięki czemu pozostaje cały czas w delikatnym napięciu. Po wejściu na obiekt użytkownik ma możliwość przemieszczania się również poziomo wzdłuż całego systemu. Systemowy wózek asekuracyjny, na którym zainstalowane jest urządzenie samohamowne, wyposażony jest w rolki łożyskowe, dzięki czemu przemieszcza się swobodnie po stalowej linie systemu, płynnie pokonując ewentualne punkty pośrednie. Podczas zejścia, analogicznie, lina/taśma w urządzeniu samohamownym rozwija się, umożliwiając swobodne zejście z obiektu, a w sytuacji ewentualnego silnego szarpnięcia urządzenie zablokuje się automatycznie, dzięki czemu upadek zostanie powstrzymany.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:
























- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Przystosowany do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem (Zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34 / UE.)
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.
- Punkty pośrednie instalowane mogą być aż co 15 metrów
- System wyposażony w specjalny wózek asekuracyjny, który swobodnie pokonuje punkty pośrednie bez konieczności przepinania się.
- Na każdej linii życia pracować mogą równocześnie 3 osoby.

WALLFIX LIFE LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej do ścian z cegły
Opis systemu:
Dobrze znany i wszechstronny system linii Fix został poszerzony o adapter do elewacji Wallfix, który można umieścić na murowanych ścianach i fasadach. System linii życia WALLFIX LIFE LINE SYSTEM zawiera innowacyjny i opatentowany pochłaniacz energii, który znacznie zmniejsza siły podczas ewentualnego upadku. Rozstaw otworów w płycie kotwiącej Wallfix jest tak dobrany, aby dobrze pasował do wzoru elewacji murowanej. Pomiędzy punktami kotwiczenia naciągnięta jest lina nierdzewna o grubości 8 mm. System wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku, napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. System posiada zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zakręty, dzięki czemu można go poprowadzić tak, aby pokonywał wszystkie narożniki bez konieczności przerywania danego odcinka. Rozstaw pośrednich punktów kotwiczenia wynosi max. 15 m. System został przetestowany i jest certyfikowany przez DEKRA EXAM GmbH zgodnie z normą EN-795:2012 typ C i TS-16415:2013. System został dopuszczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z ATEX (wytyczne 2014/34/UE).
Zastosowanie:
Zastosowanie systemu może obejmować np. wąskie przejścia wzdłuż attyki pomiędzy instalacją paneli fotowoltaicznych a krawędzią dachu lub wąskie chodniki w halach przemysłowych. System znajduje swoje zastosowanie także wzdłuż torowisk suwnic oraz wszelkiego rodzaju pomostów technicznych.
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik, bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny, ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna połączona z szelkami asekuracyjnymi wpięta jest w specjalny wózek asekuracyjny, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik, podczas przemieszczania się wzdłuż systemu, przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 15 m). System może być użytkowany zarówno z dedykowanym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez wózka.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:




























- System został przetestowany i zatwierdzony przez DEKRA EXAM GmbH.
- Spełnia wymagania normy EN: 795 typ C
- Przystosowany do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem (Zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34 / UE.)
- Wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

VERTIFIX
Pionowy system stałej asekuracji linowej
Opis systemu:
VERTIFIX to drabinowy system asekuracyjny chroniący użytkownika przed upadkiem z wysokości. System linowy wraz z praktycznym wózkiem asekuracyjnym i łatwo omijanymi uchwytami pośrednimi oferuje wygodne rozwiązanie o wysokim poziomie bezpieczeństwa. VERTIFIX zgodny jest z wszystkimi wymaganiami zawartymi w dyrektywie ŚOI. System został przetestowany i jest zgodny normą EN 353-1:2018 oraz został dopuszczony do stref zagrożonych wybuchem ATEX Approved Guideline 2014/34/EU.
Zastosowanie:
System może być zamontowany praktycznie na każdej standardowej drabinie łącznie z aluminiową. System VERTIFIX jest wykonany całkowicie z wysokogatunkowej stali nierdzewnej i jest odpowiedni zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego.
Użytkowanie:
Podczas wspinaczki po drabinie wózek systemowy swobodnie przesuwa się po pionowej linie asekuracyjnej wraz z użytkownikiem i blokuje się automatycznie tylko w razie upadku. Specjalne rozwiązanie techniczne umożliwia płynne poruszanie się wózka, w trakcie gdy użytkownik wchodzi lub schodzi po drabinie bez efektu niepotrzebnego blokowania. System zaopatrzony jest w absorber energii pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Wygodny karabinek automatyczny używany jest do szybkiego połączenia systemu z szelkami bezpieczeństwa. Każdy wózek systemowy przeznaczony jest dla jednej osoby. Jednocześnie z systemu mogą korzystać dwie osoby podczas wspinaczki w tym samym czasie z zachowaniem bezpiecznego odstępu pomiędzy sobą min. 2,5 metra.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:













- Zgodny z normą: EN 353-1:2018
- Przeznaczony do użytku przez 2 osoby w tym samym czasie (1 osoba na wózek)
- Maksymalna waga użytkownika 150 kg
- Lina stalowa 8mm wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej V4A
- Pełna asekuracja podczas wejścia oraz zejścia z drabiny

SOLARFIX LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej połączony z panelami fotowoltaiki
Opis systemu:
System linii życia SOLARFIX LINE SYSTEM instalowany jest bezpośrednio na warstwie izolacyjnej pokrycia dachowego. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych długich kotew bezpośrednio przez warstwy izolacyjne. W zależności od grubości izolacji oraz rodzaju konstrukcji nośnej dobierane są odpowiednie kotwy montażowe. Instalacja systemu odbywa się bez konieczności destrukcyjnego otwierania pokrycia dachowego, tak jak dzieje się to w przypadku montażu tradycyjnych słupków z dospawaną podstawą wsporczą. Systemowe kotwy instalacyjne umożliwiają montaż systemu do konstrukcji takich jak: strop betonowy, blacha trapezowa, płyty korytkowe, płyty kanałowe, a także pokrycia z konstrukcją drewnianą lub wykonane z płyt OSB. Każdy słupek wsporczy systemu stanowi dodatkowo wspornik konstrukcji paneli fotowoltaiki i instalowany jest naprzemiennie z systemem wsporników SOLARFIX LOW. System składa się z liny nierdzewnej grubości 8 mm i wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku. Każdy odcinek systemu ma specjalny napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. Wysokość słupków kotwiczenia to 15 cm, a maksymalny rozstaw pomiędzy słupkami pośrednimi może wynosić max. 15 metrów. Całkowita zalecana długość systemu to 250 m.b.
Zastosowanie:
System stosowany jest do zabezpieczania pracy podczas serwisów paneli fotowoltaiki i zintegrowany jest bezpośrednio z systemem SOLARFIX LOW. System może być wykorzystywany w strefach zagrożonych wybuchem (zatwierdzone przez ATEX wytyczne 2014/34/UE).
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż niego bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna użytkownika wpięta jest w wózek systemowy, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik podczas przemieszczania się wzdłuż systemu przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 15 m). System może być użytkowany zarówno ze wspomnianym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez niego.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:









FIX LINE SYSTEM
Przejezdny poziomy system asekuracji linowej do konstrukcji stalowych lub betonowych
Opis systemu:
Dobrze znany i wszechstronny system linii FIX LINE SYSTEM, który można zainstalować na stalowych lub betonowych konstrukcjach. System linii życia FIX LINE SYSTEM zawiera innowacyjny i opatentowany pochłaniacz energii, który znacznie zmniejsza siłę ewentualnego upadku. Pomiędzy punktami kotwiczenia naciągnięta jest lina nierdzewna o grubości 8 mm. System wyposażony jest w absorber energii, pochłaniający siły występujące podczas ewentualnego upadku, napinacz liny, nierdzewną, laserowo grawerowaną tabliczkę informacyjną oraz, opcjonalnie, wózek asekuracyjny. System ma zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zakręty, dzięki czemu można go poprowadzić tak, aby pokonywał wszystkie narożniki bez konieczności przerywania danego odcinka. Rozstaw pośrednich punktów kotwiczenia wynosi max. 15 m. System został przetestowany i jest certyfikowany przez DEKRA EXAM GmbH zgodnie z normą EN-795:2012 typ C i TS-16415:2013. System został dopuszczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z ATEX (wytyczne 2014/34/UE).
Zastosowanie:
Zastosowanie systemu może obejmować np. wąskie przejścia wzdłuż attyki pomiędzy instalacją paneli fotowoltaicznych a krawędzią dachu lub wąskie chodniki w halach przemysłowych. System znajduje swoje zastosowanie także wzdłuż torowisk suwnic oraz wszelkiego rodzaju pomostów technicznych.
Użytkowanie:
System charakteryzuje się tym, iż użytkownik, bezpośrednio po wpięciu w układ asekuracyjny, ma możliwość swobodnego poruszania się wzdłuż systemu bez konieczności przepinania się pomiędzy słupkami pośrednimi. Lonża asekuracyjna użytkownika wpięta jest w wózek systemowy, który przemieszcza się po rozpiętej linie i swobodnie przejeżdża przez specjalne uchwyty słupków pośrednich. Użytkownik podczas przemieszczania się wzdłuż systemu przez cały czas jest asekurowany. System nie narzuca maksymalnej liczby użytkowników na całym odcinku liny, jednak dopuszcza się pracę 2 osób pomiędzy dwoma najbliższymi słupkami wsporczymi (max. 2 osoby co 15 m). System może być użytkowany zarówno ze wspomnianym wózkiem asekuracyjnym, jak i bez niego.
Elementy systemu / Przykłady zastosowań:














